Search

کدام ریزش مو برگشت پذیر است؟

زمانی که ریزش به دلیل آسیب در ساقه موها باشد از آنجاکه ریشه سالم است ٬مو دوباره رشدخواهد کرد.متخصصان پوست ومو با اشاره به ریزش موی غیر قابل برگشت عنوان کردهاند. بیماریهای التهابی وعفونت پیاز مو از علل ریزش موی غیر قابل برگشت است که جهت درمان آن باید هر چه سریعتر اقدام به متوقف کردن بیماری اصلی کرد.

گاه ایجاد تغییر در سیستم داخلی بدن نیز موجب ریزش مو از انواع برگشت پذیر می شود٬ بروز تغییراتی در بدن مانند کم کاری تیروئید ٬در پیش گرفتن رژیمهای سخت وکم خونی موجب ریزش مو میشود ٬که برای درمان ان باید علل زمینه ای را اصلاح کرد
بعضی از دختران و زنان عادت دارند که موهای خود را خیلی محکم ببندند که همین امر موجب فشار به ریشه ی مو ها و ریزش انها می شوند .باید توجه داشت در هفته ها وماههای ابتدایی که موها با فشار زیادی بسته می شود ٬ریزش مو احساس نمی شود ولی در طولانی مدت حتما موجب آسیب جدی به ویژه در ناحیه ای که بیش از اندازه در معرض فشار قرار گرفته ٬خواهدشد.
نیاز افراد به مواد مغذی متفاوت است٬اما به طور کلی کمبود وعدم مصرف کافی مواد معدنی ٬آهن ٬پروتئین و غیره در ریزش مو تأثیر زیادی دارد .ریزش مو ارتباط به کوتاهی وبلندی آن ندارد ٬اما چون ریزش موهای بلند بیشتر به نظر می رسد ٬افراد فکر میکنند در صورت کوتاه کردن موی خود میزان ریزش آن کمتر میشود.
3 thoughts on “کدام ریزش مو برگشت پذیر است؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *