Search

فواید نمک دریایی در زیبایی

نمکدریایی2

نمک دریایی یک ماده ی اولیه ی ضروری برای رژیم زیبایی است.تفاوت نمک دریایی ونمک عادی در این است که نمک عادی آزمایشگاهی است وبا پروسه های مختلف به دست آمده است.از طرف دیگر نمک دریایی تنها از تبخیر آب دریاچه به وجود آمده واز چندین ماده معدنی مثل سدیم٬کلسیم٬منیزیم٬پتاسیم تشکیل شده است.این نمک به صورت طبیعی وبی نظیری زیبایی شما را تضمین میکند.

برای ماساژ استفاده کنید
نمک دریایی به طور طبیعی در خود شاداب کنندگی پوستذودیگر موادمعدنی را دارد .بنابراین پوست شمارانرم تردمی کند .پس به جای امتحان یک محصول شاداب کننده ی پوست جدید به سراغ این ماده مؤثر خانگی بروید .ترکیب یک چهارم فنجان نمک دریایی ونصف فنجان روغن زیتون مناسب است .آن را به آرامی روی دست ها پاها و صورت بمالید تا با روشی طبیعی پوستی زنده داشته باشید.

پاک کننده منافذ پوستی
نمک دریایی به پوست صورت شما کمک کرده تا به همان میزان که منافذ آن را تمیز می کند٬بگذارید پوست عمیق نفس بکشد .نمک دریایی روش مناسبی برای پاک کردن منافذ پوست است.نمک دریایی حاوی کلسیم بالایی است که برای پاک کردن منافذ مسدود پوست بسیارمفید است.مخلوط غلیظی از آب٬روغن ولوسیون نمک دریایی به صورتتان بمالید وبگذارید پنج دقیقه بماند تا از شر منافذ مسدود پوستتان راحت شوید.
همچنین استفاده ی منظم از آن در درمان وجلوگیری از آکنه هم مؤثر است .میتوانید از این مخلوط برای درمان نقطه ای٬روی آکنه وجوشها وخشک کردنشان استفاده کنید.
البته روش دیگر این است که یک قاشق چای خوری نمک دریایی را با نصف فنجان آب گرم مخلوط کنید.با استفاده از یک توپ نخی این محلول را به سرتاسر صورت خود به جز قسمت چشمها بکشید .این کار را به صورت روزانه انجام دهید تا صورتی درخشان داشته باشید.

براق کردن ناخن

نمک دریایی برای ایجاد ناخن هایی روشن تر ٬سالم تر هم بسیار مؤثر عمل میکند .فقط کافی است یک قاشق چای خوری نمک دریایی وآبلیمو را با یک فنجان آب گرم مخلوط کنید .اکنون ناخن های خود را به مدت ۸تا۱۰دقیقه در این محلول قرار دهید سپس آنها را به آرامی ماساژ دهید این عمل گردو خاک را از روی ناخن های شما پاک میکند .و آنها را به همان‌اندازه که نرم میکند براق میکند.

نمکدریایی1
مرتب سازی مو

برخلاف عقیده عموم که معتقدند نمک برای مو مضر است .در واقع مواد معدنی موجود در آن بسیار برای سلامت مو مفید است.فقط کافی است مقداری نمک دریایی را در روغن موی خود بریزید وآن را با موها وپوست سرخود بمالید بگذارید این ماده به مدت ۲۰دقیقه روی سر شما بماند .با این عمل موهای شما ضخیم تر ٬براق تر٬ومنعطف تر خواهد شد .بعلاوه این محلول باعث میشود از شر شوره های سر هم خلاص شوید

درمان جای جوش و منافذ

نمک دریایی موجب بهبودی ناراحتی های شایع مانند نیش حشرات ٬جوش های سطحی میشود ودردرمان بیماریهای پوستی وجدی تری نظیر جراحات ورزشی ٬آسیب های پوستی پای ورزشکاران ٬اگزما ٬ترمیم پوست آسیب دیده تأثیر می گذارد .نمک های با کیفیت جوش ها وجای جوش ها ومنافذ باز را از بین میبرند.

لایه بردار

نمک دریایی لبه های تیز وخشن ندارد به اندازه کافی نرم است که بتونید بیشتر نقاط بدنتان از آن استفاده کنید .نمک دریایی میتواند به تنهایی مورداستفاده قراربگیرد ودر ترکیبات بسیاری از محصولات زیبایی نیز یافت میشود.ترکیب آن با مقدار کمی لوسیون یاروغن لایه بردار بسیار خوبی برای از بین بردن سلولهای مرده ی سطح‌پوست خواهد بود.درنتیجه ی استفاده از آن پوستی نرم ٬شاداب وبدون خشکی وزبری خواهید داشت.

سم زدایی

نمک دریایی نه تنها لایه برداری فوق العاده است ٬بلکه برای سم زدایی پوست ازمواد مضر عالی است.نمک دریایی مواد سمی ومضر را از سطح پوست برمیدارد وپوستی زیبا ونرم برجای می گذارد.تنها لازم است مقداری نمک دریایی رابا آب مخلوط کنید .ولایه ضخیمی از آن را روی پوست بمالید صبرکنید چند دقیقه ای روی آن بماند تاموادسمی را از بین ببرد .بعد ازدرمان سم زدایی درپوستتان احساس خیلی بهتری خواهید داشت.
4 thoughts on “فواید نمک دریایی در زیبایی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *