Search

نحوه انجام گریم به همراه سبک های میکاپ

علم آرایش هم احتیاج به آموزش گسترده دارد ، همانطور که افراد برای هر تخصصی باید درس بخوانند تا علوم را فرابگیرند، علم ،آرایش و چهره پردازی هم نیاز به آموزش وفراگرفتن علوم فراوان دارد …که فرد مدت زمان طولانی وقت صرف کرده تا بتواند به راحتی از این رشته بازدهی کاری و همینطور مالی داشته باشد.

با کمی دقت در تاریخچه ی ارایش وگریم چهره پردازی متوجه می شویم که این علم از امتیازات بسیار بالایی برخوردار شده است. و انسانها به دلیل علاقه به مد و زیبایی به روز . درجهان ساعتها و روزها و ماهها و حتی مدتهای طولانی به فرا گرفتن این علم صرف می کنند تا بتوانند از این امتیازات در سراسر جهان بازدهی بسیار بگیرند.

در این مقاله سعی داریم با اصول اصلی و حرفه ای میکاپ و گریم آموزشی را با ذکر مثال برای شما توضیح دهیم.

میکاپ چگونه انجام می شود، و یا یک فرد که می خواهد بر جدابیت چهره ی خود بیافزاید از چه نوع وسایل وموادی باید استفاده نماید:

1_علم کافی در زمینه آرایش و گریم
2_مواد و ترکیبات مرغوب که باید روی انواع پوست قرار بگیرد
3_وسایل و تجهیزات مناسب که نرم وحرفه ای بوده تا فرد بتواند به راحتی روی پوست خود حرکت دهد، و پوست را آزار ندهد.

چه مدل فون هایی برای میکاپ وجود دارد، و روش تاثیر گذاری و کاربرد آنها چگونه است:

1چرب_سوپرا
2خشک _اکوآ
3مایع_لیکوییدی
4فشرده _پن استیک

1_انواع فونهای چرب شامل سوپراها وکاموفلاژها که چربی فراوان داشته و برای پوستهای خشک وشکننده استفاده می شود، تا رطوبت کافی را به پوست داده واز خشکی وشکنندگی پوست بکاهد.

2_انواع فونهای خشک که شامل اکوآ هاست که به قولی به این فون ها کرمهای سنگی هم گفته می شود که اصولا با ترکیب انها با آب و پد هیدروی مخصوص روی پوست کشیده می شود به طوری که پد هیدرو یا پد های اسفنجی را کمی مرطوب کرده و روی فون سنگی کشیده آغشته و به روی صورت میکشیم.

در بعضی از شرایط میکاپ و یا اراستگی بنا بر موقعیت جغرافیایی و حتی قومی و نژدی افراد چهره ی خود را تعقیر و تحول می دهند مثلا در کشورهای اسیایی مثل هند ..و یا کشورهای عربی و حتی ایران آرایشها غلیظ تر و به قول معروف پرتر و برخلاف آن در کشورهای اروپایی آرایشها کم رنگ تر ویا به قولی لایت تر انجام میشود ودر بعصی از کشورها براساس مد سبکهای فشن بیشتر طرفدار های زیادی رو جذب کرده است …
و همینطور که مردم در طراحی ودوخت لباسهایشان تعقیر و تحول می دهند سبک آرایش را نیز متناسب با لباس عوص می کنند تا بر جذابیت چهره و ظاهر خویش بیافزایند ..

انواع میکاپ بر اساس سبکهای مختلف:

میکاپ سبک لایت و ملایم

مدل لایت برش دار، میکاپ لایت برش دار ، گریم برش دار ، میکاپ برش دار ، آرایش به سبک برش دار

میکاپ سبک کلاسیک.

میکاپ سبک اروپایی، آرایش مدل اروپایی ، گریم به سبک اروپایی

میکاپ مدل سبک خلیجی.

 

fashion

 

 نکات قابل توجه….
وقتی انتطار داریم که ارایش خوبی داشته باشیم…در انتخاب صحیح یک زیر ساز خوب دقت کنیم…تاهم مدت و هم دوام آرایش زیاد باشد. و هم از چربی بیش از حد پوست جلوگیری شود.
لازم است تکنیکهای مناسب زیر ساز را بدانیم…میدانیم در هر برند آرایشی متناسب با پوستهای گوناگون فوندیشن های مختلفی هم ساخته میشود که یک چهره پرداز باتوجه به هر پوست زیر ساز وفون را انتخاب میکند…
انتخاب زیر ساز مناسب برای انواع پوستها:
 برای پوستهای طبیعی
زیر سازی که بافت سبک ونرم داشته باشد….استفاده از زیر ساز و فون برای برطرف کردن محافظ باز پوست و مسدود کردن، پنهان کردن این منافط از زیر ساز سبک باید استفاده شود …به عنوان مثال میتوان انواع کرم پودر ها و لیکویید ها را نام برد که دارای رطوبت والکل کنترل شده میباشند که هنگام استفاده روی پوست به مرور زمان رطوبت آنها تبخیر شده و فون را سبک تر و نرم تر نشان میدهد…و منافذ پوست هم به طور طبیعی پوشانده میشود استفاده از انواع لیکوییدها برای افرادی که میخواهند که مدت زمان کوتاه آرایش روی پوستشان داشته باشند مناسب است .
2 نظر ثبت شده برای “نحوه انجام گریم به همراه سبک های میکاپ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *